Integracja danych z wielu źródeł na platformie geoinformacyjnej

Dzięki uprzejmości Zakładu Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego  w dniu 4 lipca 2019 miało miejsce powtórzenie wystąpienia:

Integracja danych z wielu źródeł na platformie geoinformacyjnej

prezentowanego w dniu 11 czerwca 2019 na Konferencji GIS w nauce.

 

W kameralnym gronie wrocławskich praktyków z firm zajmujących się automatyką przemysłową, przemysłowym internetem rzeczy (IIoT) oraz geoinformatyką

zaprezentowano i przedyskutowano zagadnienia integracji danych z różnych źródeł na wspólnej platformie.

Omówiono bieżące tematy do rozwiązania jak harmonizacja i standaryzacja danych oraz wskazano potencjalne korzyści rozwiązania dla Klientów.

Zagadnienie przedstawiono na przykładzie 3 projektów dotyczących:

 

zakładu produkcyjnego,

obiektu zabytkowego,

gry strategicznej – planszowej.

 

Omówiono także holistyczne podejście firmy Microsoft w budowaniu Fabryki Przyszłości (Factory of the Future) na platformie Azure. Poruszono  zagadnienia współpracy i wymiany wiedzy między jednostkami naukowymi, administracją publiczną a przedsiębiorcami świadczącymi usługi informatyczne. Przedstawiono Drabinę Sematyczną wg Profesora Andrzeja Targowskiego.

Wspomniano także o lwowskim korzeniach wrocławskiej nauki nawiązując do miejsca,  w którym odbyło się wystąpienie  a założonego przez profesora Aleksandra Kosibę. Nie zabrakło także kilku slajdów z obszaru Spitsbergenu, gdzie funkcjonuje Stacja Polarna im. Stanisława Baranowskiego.

 

Skontaktuj się z nami

E-mail: malgorzata.nowak@ilk.com.pl Telefon: +48 608575908

Napisz do nas