Forum Zarządzania Internetem 2018

Forum Zarządzania Internetem 2018

Program Forum Zarządzania Internetem 2018

Forum Zarządzania Internetem 2018, które odbyło się 13 grudnia w Centrum Nauki Kopernik, było okazją do podjęcia wielu zagadnień związanych z funkcjonowaniem sieci. W programie tegorocznego wydarzenia znalazły się m.in. takie tematy jak odpowiedzialność platform internetowych, reforma prawa autorskiego, wolność słowa w Internecie, sztuczna inteligencja i przejrzystość algorytmów.

Tegoroczne Forum zdominowała wielostronna i otwarta dyskusja. Debatowano o najważniejszych wyzwaniach oraz szansach, jakie niesie ze sobą rozwój i upowszechnianie się internetu. Wśród ponad 250 uczestników obecnych w Centrum Nauki Kopernik byli przedstawiciele administracji publicznej, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i technicznych oraz nauki.

Program konferencji tworzony był oddolnie, przez wszystkie zainteresowane środowiska – do współorganizacji Forum zaproszono rekordową liczbę 20 organizacji. Przeważająca część agendy – cały blok sesji równoległych – to ich autorskie propozycje debat na tematy, które w tej chwili są istotne dla użytkowników internetu. Dyskutowano m.in. o wyzwaniach i szansach, jakie dla polskich przedsiębiorców niesie sztuczna inteligencja, rozwiązaniach prawnych służących przeciwdziałaniu cenzurze w internecie, OSE i kompetencjach cyfrowych potrzebnych w stechnicyzowanym świecie oraz o tym, czy powinniśmy przeznaczyć część podatku cyfrowego na walkę z fake news.  ( za stroną https://igf.nask.pl/)

Skontaktuj się z nami

E-mail: malgorzata.nowak@ilk.com.pl Telefon: +48 608575908

Napisz do nas